Numery telefonów

52 3342176, 795-111-588

Email

sp3t@wp.pl

Godziny pracy

Pon - Pt: 7-16

Światowy Dzień Ziemi to święto naszej planety, które w Polsce obchodzimy od 1990 roku. Celem podjętej w naszej szkole akcji było kształtowanie postaw proekologicznych oraz kształtowanie współodpowiedzialności za stan najbliższego środowiska. Hasło, jakie nam towarzyszyło brzmiało „Zainwestuj w Naszą Planetę”.
Świętowanie Dnia Ziemi rozpoczęliśmy 21 kwietnia. Uczniowie wzięli udział w apelu poświęconym naszemu wspólnemu dobru, jakim jest Ziemia. Na początku obejrzeli fragment filmu pt. „SOS Ziemia” o największych problemach ekologicznych i sposobach ich rozwiązywania. Następnie wysłuchali prelekcji edukatorki przyrodniczej z Nadleśnictwa Woziwoda – pani Doroty Rząski-Lis, która wyjaśniała uczniom jak las wpływa na klimat i dlaczego warto dbać o lasy.
Uczniowie klas V – VII przygotowali plakaty promujące akcję Światowego Dnia Ziemi, namawiając do dbania o naszą planetę. Mamy nadzieję, że rozwieszone plakaty na terenie szkoły przypomną o obowiązku dbania o środowisko. Koordynatorem akcji była nauczycielka biologii Adrianna Nowakowska.
Pamiętajcie, o naszą planetę trzeba dbać nie tylko od święta, ale na co dzień!

Rekomendowane wpisy

Skip to content