Numery telefonów

52 3342176, 795-111-588

Email

sp3t@wp.pl

Godziny pracy

Pon - Pt: 7-16

Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Franciszka Siemiradzkiego w Bydgoszczy to szkoła z ponad stuletnią tradycją. Mieliśmy okazję być w jej zabytkowych murach, gdyż w miniony piątek Jan Wiśniewski, uczeń klasy VII C, miał zaszczyt uczestniczyć w gali nagrodzonych
i wyróżnionych w Wojewódzkim Konkursie
na prezentację „Krzysztof Kamil Baczyński, nie tylko poeta…”.
Konkurs skierowany był do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych województwa kujawsko- pomorskiego. Tym bardziej cieszy fakt, że wśród 44 nadesłanych prac komisja konkursowa doceniła prezentację Janka, przyznając III miejsce.
Celem konkursu było nie tylko zaznajomienie z życiem
i twórczością Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, nie tylko kształtowanie postaw patriotycznych, ale również uświetnienie obchodów setnej rocznicy urodzin pisarza, bez którego twórczości trudno wyobrazić sobie kształt polskiej poezji w czasie II wojny światowej.
Tematem przewodnim prezentacji konkursowych uczyniono cztery miłości artysty: poezję, Basię, ojczyznę i rysunek.

Baczyński zainspirował naszego ucznia, Janka. Oby więcej takich inspiracji!
Janku, serdecznie gratulujemy!
Alicja Musińska- Adrych

Rekomendowane wpisy

Skip to content