Numery telefonów

52 3342176, 795-111-588

Email

sp3t@wp.pl

Godziny pracy

Pon - Pt: 7-16

W dniach 24- 27 października 2022r. uczniowie klas VI b i VIII a mieli możliwość uczestniczenia w żywej lekcji historii. Wycieczka ta była możliwa dzięki dofinansowaniu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Udział wzięło 45 uczniów. W Krakowie odwiedziliśmy dom najsłynniejszego malarza polskiego Jana Matejki, poznaliśmy jego życiorys, a także okoliczności w których powstawały jego obrazy. Dzieła te mogliśmy podziwiać w Muzeum Narodowym w Krakowie- Sukiennice. Z przewodnikiem zwiedziliśmy również historyczny zespół miasta, między innymi: Rynek Główny, Okno Papieskie, Sukiennice inne. Byliśmy gośćmi w Prywatnych Apartamentach Królewskich na Wawelu. Atrakcją było również Muzeum Lotnictwa oraz Muzeum Czartoryskich, gdzie zobaczyliśmy obraz Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem”.
Ogromną niespodzianką dla nas by całodniowy pobyt w Energylandii, podczas którego wszyscy świetnie się bawiliśmy! Więcej zdjęć można obejrzeć na szkolnym Facebooku.
Opiekunami na wycieczce były: Barbara Witkowska, Monika Mikulska, Iwona Wielandt, Mirosława Drzycimska

W dniach 24- 27 października 2022r. uczniowie klas VI b i VIII a mieli możliwość uczestniczenia w żywej lekcji historii. Wycieczka ta była możliwa dzięki dofinansowaniu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Udział wzięło 45 uczniów. W Krakowie odwiedziliśmy dom najsłynniejszego malarza polskiego Jana Matejki, poznaliśmy jego życiorys, a także okoliczności w których powstawały jego obrazy. Dzieła te mogliśmy podziwiać w Muzeum Narodowym w Krakowie- Sukiennice. Z przewodnikiem zwiedziliśmy również historyczny zespół miasta, między innymi: Rynek Główny, Okno Papieskie, Sukiennice inne. Byliśmy gośćmi w Prywatnych Apartamentach Królewskich na Wawelu. Atrakcją było również Muzeum Lotnictwa oraz Muzeum Czartoryskich, gdzie zobaczyliśmy obraz Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem”.
Ogromną niespodzianką dla nas by całodniowy pobyt w Energylandii, podczas którego wszyscy świetnie się bawiliśmy! Więcej zdjęć można obejrzeć na szkolnym Facebooku.
Opiekunami na wycieczce były: Barbara Witkowska, Monika Mikulska, Iwona Wielandt, Mirosława Drzycimska

Skip to content