REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„Z PATRIOTYZMEM NAM PO DRODZE”
ORGANIZOWANEGO PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR3
IM. M. KOPERNIKA W TUCHOLI

I. CELE KONKURSU

1. Rozumienie istoty patriotyzmu przez młode pokolenie.
  2. Wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej.
  3. Poznanie miejsc upamiętniających walkę o niepodległość.
  4. Zainteresowanie fotografowaniem jako kreatywnym sposobem spędzania wolnego czasu.
  5. Realizacja zainteresowań i pasji uczniów.

II. ZAKRES TEMATYCZNY KONKURSU

1. Twórcza i indywidualna interpretacja tematu „Z PATRIOTYZMEM NAM PO DRODZE”, np.:
    • miejsca pamięci narodowej dotyczące ważnych wydarzeń historycznych i walki o niepodległość (zabytki, cmentarze, groby, pomniki…),
    • uroczystości, rocznice, obchody o charakterze patriotycznym,
    • inne patriotyczne przeżycia, doświadczenia, sytuacje dostrzeżone poprzez obiektyw aparatu fotograficznego.

III. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizator konkursu : SZKOŁA PODSTAWOWA NR3 IM.
    M. KOPERNIKA W TUCHOLI.
  2. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych z powiatu tucholskiego:
    I kategoria – kl.1-3,
    II kategoria – kl.4-8.
    3.O wynikach konkursu uczestnicy zostaną powiadomieni do 9.11.2022 r. drogą telefoniczną lub e-mailową.
  3. Zgłoszenie zdjęcia do konkursu oznacza zgodę na zasady zawarte w niniejszym regulaminie oraz nieodpłatne wykorzystywanie fotografii w celu propagowania konkursu i treści patriotycznych. Organizator zastrzega sobie prawo do promocji fotografii zgłoszonych do konkursu, umieszczania ich w przestrzeni internetowej, w mediach i wykorzystania ich w innej formie, podając dane autora (imię i nazwisko).
  4. Fotografie zgłoszone do konkursu nie będą zwracane, zostaną wyeksponowane na pokonkursowej wystawie w Szkole Podstawowej nr3 im. M. Kopernika w Tucholi.
  5. Prace wykonane niezgodnie z regulaminem, nadesłane po terminie, zniszczone w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia nie będą brane pod uwagę przy ocenie konkursowej.

IV. PRACE KONKURSOWE

1. Szkoła może zgłosić dowolną liczbę uczestników (załącznik nr 1).
  2. Każdy uczestnik przekazuje jedną fotografię w formacie minimum 18×24 cm spełniającą wymogi tematyczne konkursu (dostarcza ją również w wersji cyfrowej na podpisanej płycie CD lub przesyła na adres: sp3t@wp.pl).
  3. Fotografie mogą być kolorowe, czarno-białe lub w sepii, wywołane na papierze fotograficznym.
  4. Do fotografii należy dołączyć kartę informacyjną (przykleić na odwrocie- załącznik nr 2).
  5. Z konkursu wyłącza się prace uprzednio nagradzane lub wystawiane.
  6. Termin zgłaszania zdjęć mija dnia 7.11.2022r.
  7. Zdjęcia w wersji papierowej (oraz ewentualnie płytę CD) należy przesłać w kopercie, umieszczając na niej następujące informacje:
    imię i nazwisko autora, szkoła, klasa oraz tytuł konkursu „Z PATRIOTYZMEM NAM PO DRODZE”.
  8. Fotografie należy składać w sekretariacie szkoły bądź przesłać na adres:
    SZKOŁA PODSTAWOWA NR3 IM. M. KOPERNIKA W TUCHOLI , UL.POCZTOWA 10, 89-500 TUCHOLA z dopiskiem „ Z PATRIOTYZMEM NAM PO DRODZE”.

V. KRYTERIA OCENY PRAC KONKURSOWYCH

1. Oceny fotografii dokona niezależne jury.
  2. Ocenie podlegać będą następujące elementy prac fotograficznych:
  • zgodność z tematyką konkursu,
  • ekspresja emocji zawartych w obrazie,
  • pomysłowość,
  • oryginalność,
  • estetyka wykonania pracy.
  1. Ocena prac będzie odbywać się w dwóch kategoriach wiekowych:
  • uczniowie klas 1-3,
  • uczniowie klas 4-8.

VI. NAGRODY

1. Wręczenie nagród odbędzie się 10.11.2022r. podczas uroczystego apelu.
  2. Nagrody zostaną przyznane autorom, których prace uzyskają największą liczbę punktów.
    W sytuacji, w której dane prace otrzymają równą liczbę punktów, decyzję o przyznaniu poszczególnych nagród podejmuje Przewodniczący Komisji Konkursowej.
  3. Organizator przewiduje przyznanie nagród rzeczowych w dwóch kategoriach:
    • szkoły podstawowe kl.1-3 – I, II, III miejsce oraz wyróżnienia,
    • szkoły podstawowe kl.4-8 – I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

(tel. kontaktowy: 795 111 588)