Numery telefonów

52 3342176, 795-111-588

Email

sp3t@wp.pl

Godziny pracy

Pon - Pt: 7-16

”Przyroda bez człowieka może żyć, ale człowiek bez przyrody ZGINIE”
Aby przypomnieć o znaczeniu wszystkich gatunków, corocznie 22 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej – święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z 2000 roku, upamiętniające konferencję w Nairobi (22 maja 1992), na której przedstawione zostały efekty pracy nad międzynarodową umową w zakresie ochrony bioróżnorodności.
Ziemska bioróżnorodność ulega ciągłym zmianom. Zmieniający się klimat, czy też naturalne katastrofy, wielokrotnie zmieniały liczebność gatunków oraz zasoby ekosystemów. W dzisiejszych czasach zagrożenie bioróżnorodności na Ziemi jest ogromne i wynika z destrukcyjnej działalności człowieka na naszej planecie.
W ramach obchodów Dnia Bioróżnorodności w naszej szkole został zorganizowany konkurs „ Różnorodność biologiczna lasu”. Organizatorem konkursu była p. Adrianna Nowakowska, a fundatorem nagród Nadleśnictwo Woziwoda.
Uczniowie klas V,VI i VII w trzyosobowych zespołach rozwiązywali test z rozpoznawania gatunków występujących w naszych lasach. Najwięcej gatunków – 18 z 23 rozpoznał zespół reprezentujący klasę VII c zajmując I miejsce, II miejsce przypadło klasie VII B ( 17 gatunków), a miejsce III zajęła klasa Vb ( 15 rozpoznanych prawidłowo gatunków). Nagrody wręczyła p. dyrektor Lidia Góral.
Dodatkową nagrodą dla uczestników konkursu był udział w warsztatach przyrodniczych w Izbie Bioróżnorodności Technikum Leśnego w Tucholi. Nasi uczniowie wysłuchali prelekcji w Izbie Tradycji Łowieckich, zapoznali się z sygnałami myśliwskimi oraz zwiedzili sokolarnię.

Więcej zdjęć można obejrzeć na szkolnym Facebooku.

Rekomendowane wpisy

Skip to content